Specjalna Strefa Ekonomiczna

Istotnym argumentem ułatwiającym podejmowanie przez inwestorów decyzji jest funkcjonowanie na terenie miasta Specjalnej Strefy Ekonomicznej EU. W Szczecinie możemy poszczycić się działaniem dwóch z nich, czyli Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, która istnieje w Szczecinie od 2010 roku oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która działa od 2013 roku.

Wolne tereny inwestycyjne, gotowe do zakupu znajdują się obecnie na terenie Podstrefy Euro-Park Mielec. Podstrefa posiada tereny przygotowane pod zabudowę przemysłową, zaś rozpoczęcie w niej działalności gospodarczej jest ułatwione poprzez wprowadzenie kompleksowej procedury obsługi projektów One Stop Shop, skracającej czas zrealizowania inwestycji. Firma może liczyć też na pomoc publiczną m.in. zwolnienie z podatku dochodowego z tytułu poniesionych kosztów inwestycji, czy też dofinansowanie szkoleń pracowników.

Tereny Trzebusza i Dunikowa są w pełni uzbrojone w infrastrukturę techniczną: energię elektryczną, wodociąg, kanalizację sanitarną. Położone są w prawobrzeżnej części Szczecina, 1 km do autostrady A6, 3 km do drogi ekspresowej S10, 13 km do drogi ekspresowej S3, około 25 km do granicy polsko-niemieckiej, około 20 km do centrum Szczecina. Doskonałe skomunikowanie z resztą zachodniej Europy gwarantuje bliskość lotnisk – oddalonego zaledwie o 30 km portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i dwóch lotnisk w Berlinie oddalonych o 140 km.

W Trzebuszu i Dunikowie z sukcesem działa już kilka firm, warto wspomnieć o Garo Polska, Teleyard i HKL Dekoracja Okien sp z. o.o.

Podstrefa Szczecin SSE EURO_PARK MIELEC

  • Ostrów Brodowski
  • ul. W. Szymborskiej
  • ul. Lubczyńska / Kniewska
  • Trzebusz
  • Dunikowo

 

Podstrefa Szczecin Kostrzyńsko-Słubicka SSE S.A.

  • ul. Stołczyńska